| Manufacturer Part Number | 2534R-06H |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 473612 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 2534R-06H.pdf |
| Part Number | 2534R-06H |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 180µH |
| Tolerance | ±3% |
| Current Rating | 277mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.2 Ohm Max |
| Q @ Freq | 85 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.8MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 790kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.345" (8.76mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 2534R-06H |
QY Components have the best price for 2534R-06H, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 2534R-06H, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 2534R-06H, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 1210-272K, 1210-332K, 1210-392K, 1210-472K, 1210-562K, 1210-682K, 1210-822K, 1210-103K, 1210-123K, 1210-153K P3519R-121K, HCP0805-2R2-R, HCP0805-R68-R, 18R333C, S1210R-122K, SDS850R-184M, B82559A0222A013, B82559A0302A013, 9250A-122-RC, 9250A-825-RC.
Buy API Delevan Inc. 2534R-06H with us, save your time and money.