| Manufacturer Part Number | 3090-680K |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 43880 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 68NH 690MA 160 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 3090-680K.pdf |
| Part Number | 3090-680K |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | Iron Powder |
| Inductance | 68nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 690mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 160 mOhm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant | 700MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 50MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.27mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 3090-680K |
QY Components have the best price for 3090-680K, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 3090-680K, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 3090-680K, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as CM7560-154, CM7560-224, CM7560-274, CM7560-334, CM7560-474, CM7560-564, CM7560-684, CM7560-824, CM7560-105, CM7560-125 LQP03TQ1N4C02D, LQP03TQ3N7C02D, LQP03TQ4N3J02D, MLG1005S1N2BTD25, HKQ0603W24NH-T, HKQ0603U1N0B-T, LQP03TQ3N2C02D, LQP03TQ0N7C02D, LQP03TQ0N9C02D, LQP03TQ3N1C02D.
Buy API Delevan Inc. 3090-680K with us, save your time and money.