| Manufacturer Part Number | 4-2176073-5 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 112490 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/32W 0201 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4-2176073-5.pdf |
| Part Number | 4-2176073-5 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance | 1.54 kOhms |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Size / Dimension | 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4-2176073-5 |
QY Components have the best price for 4-2176073-5, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4-2176073-5, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4-2176073-5, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of TE Connectivity Passive Product all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of TE Connectivity Passive Product and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as CPF0402B1K69E1, CPF0402B1K91E1, RLP73M1JR068FTDF, CPF0402B412RE1, CPF0402B3K24E1, CPF0402B357RE1, CPF0402B27KE1, CPF0402B442RE1, CPF0402B39K2E1, CPF0402B41K2E1 MCR03ERTF9763, ERJ-1GNF56R0C, RMCF0805FG1K10, RC0603JR-071K8L, CRCW0603383KFKEA, CRGCQ0805F1K2, CRCW06035M62FKEA, RC2012F2151CS, RC0201FR-07806KL, RMCF0402FT182K.
Buy TE Connectivity Passive Product 4-2176073-5 with us, save your time and money.