| Manufacturer Part Number | 4204-050 |
|---|---|
| Manufacturer | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Product Category | EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) |
| Available Quantity | 63820 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FILTER LC(PI) 5000PF CHASSIS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4204-050.pdf |
| Part Number | 4204-050 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Low Pass |
| Filter Order | 3rd |
| Technology | LC (Pi) |
| Number of Channels | 1 |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Attenuation Value | 65dB @ 100MHz |
| Resistance - Channel (Ohms) | - |
| Current | 10A |
| Values | C = 5000pF |
| ESD Protection | No |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Data Lines for Mobile Devices |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Axial, Bushing |
| Size / Dimension | 0.289" Dia x 0.468" L (7.34mm x 11.89mm) |
| Height | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4204-050 |
QY Components have the best price for 4204-050, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4204-050, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4204-050, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components all series EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) components. You can also buy other parts of Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components and EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) from us. Such as 767163181GP, 767143472GP, 767163820GP, 767141472GP, 767161105GP, 767163124GP, 766165131AP, 767165191AP, 742C083273JP, 741X043102JP CM1457-06CP, VEMI65AA-HCI-GS08, CM1457-08CP, NUF6406MNT1G, NFL18ST307H1A3D, EMI9408MUTAG, NFL18ZT207H1A3D, IP4251CZ16-8-TTL,1, NUF8010MUT2G, IP4053CX15/LF,135.
Buy Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 4204-050 with us, save your time and money.