| Manufacturer Part Number | 4232-221J |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 100610 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4232-221J.pdf |
| Part Number | 4232-221J |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Phenolic |
| Inductance | 220nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 442mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 680 mOhm Max |
| Q @ Freq | 19 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 135MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 25MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4232-221J |
QY Components have the best price for 4232-221J, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4232-221J, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4232-221J, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 1945-25J, 1945-26J, 1945-27J, 1945-28J, 1945-29J, 1945-30J, 1945-31J, 1945-32J, 1945-33J, 1945-34J IM02RU2R7K, IM02RU300J, IM02RU330H, IM02RU330J, IM02RU330K, IM02RU331J, IM02RU331K, IM02RU390J, IM02RU390K, IM02RU391K.
Buy API Delevan Inc. 4232-221J with us, save your time and money.