| Manufacturer Part Number | 4232-332K |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 456542 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 3.3UH 399MA 1.3 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4232-332K.pdf |
| Part Number | 4232-332K |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Iron |
| Inductance | 3.3µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 399mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ohm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant | 47MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 7.9MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4232-332K |
QY Components have the best price for 4232-332K, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4232-332K, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4232-332K, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 1025R-72J, 1025R-74J, 1025R-76J, 2500R-00J, 2500R-02J, 2500R-04J, 2500R-06J, 2500R-08J, 2500R-10J, 2500R-12J LQW15AN20NH00D, AISC-0402-23NG-T, AISC-0402HP-8N2J-T, AISC-0402-6N2G-T, AISC-0402-4N3G-T, AISC-0402-27NG-T, AISC-0402-3N6G-T, MLG0603Q0N2C, AISC-0402-5N1G-T, AISC-0402HP-2N2B-T.
Buy API Delevan Inc. 4232-332K with us, save your time and money.