| Manufacturer Part Number | 4243-6 |
|---|---|
| Manufacturer | L3 Narda-MITEQ |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Available Quantity | 95610 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RF DIR COUPLER 1-3.5GHZ MODULE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4243-6.pdf |
| Part Number | 4243-6 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Coupler Type | Standard |
| Frequency | 1GHz ~ 3.5GHz |
| Coupling Factor | 6dB |
| Applications | General Purpose |
| Insertion Loss | 2dB |
| Power - Max | 50W |
| Isolation | - |
| Return Loss | - |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | Module |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4243-6 |
QY Components have the best price for 4243-6, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4243-6, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4243-6, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of L3 Narda-MITEQ all series RF Directional Coupler components. You can also buy other parts of L3 Narda-MITEQ and RF Directional Coupler from us. Such as 4775-10, 4775-3, 779-10, 4775-6, 4779-1, 766A-6, 766A-3, 779-20, 779-3, 4779-4 DC2337J5010AHF, MACP-009730-C60370, EHF-4CT0835, DB0603N2017ANTR\500, MACP-011032, MACP-011035, MACP-011034, MACPCT0030, MACP-011033, MACP-011010.
Buy L3 Narda-MITEQ 4243-6 with us, save your time and money.