| Manufacturer Part Number | 4564-181K |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 43440 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 180UH 200MA 3 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4564-181K.pdf |
| Part Number | 4564-181K |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 180µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 200mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 3 Ohm Max |
| Q @ Freq | 80 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 3.3MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Inductance Frequency - Test | 796kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4564-181K |
QY Components have the best price for 4564-181K, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4564-181K, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4564-181K, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 2510-04K, 2510-06K, 2510-08K, 2510-10K, 2510-12K, 2510-14K, 2510-16K, 2510-18K, 2510-20K, 2510-22K PA2202.361NLT, CLF10060NIT-100M-D, CLF10060NIT-221M-D, 6100-101K-RC, PA5002.331NLT, PA5002.471NLT, PA5002.561NLT, PA5002.821NLT, PA5002.102NLT, PA5002.152NLT.
Buy API Delevan Inc. 4564-181K with us, save your time and money.