| Manufacturer Part Number | 9-2176088-7 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 25000 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/6W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 9-2176088-7.pdf |
| Part Number | 9-2176088-7 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance | 9.31 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 9-2176088-7 |
QY Components have the best price for 9-2176088-7, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 9-2176088-7, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 9-2176088-7, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of TE Connectivity Passive Product all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of TE Connectivity Passive Product and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as SMA-A0207BTNT330R, SMA-A0207BTNT56K, SMA-A0207BTNT6K8, SMA-A0207BTNT15K, SMA-A0207BTNT10K, RN73C2A2K49BTG, TL3AR047FTDG, TL3AR005F, RN73C2A86K6BTG, TL3AR01F RC3225J100CS, RC3225J472CS, ERJ-14NF11R0U, ERJ-14NF43R2U, ERJ-14NF4301U, ERJ-14NF8870U, RT0805DRD075K6L, RT0805DRD07634KL, RT0805DRD0712K1L, RT0805DRD0782R5L.
Buy TE Connectivity Passive Product 9-2176088-7 with us, save your time and money.