| Manufacturer Part Number | AF0603JR-07330KL |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 120580 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | AF0603JR-07330KL.pdf |
| Part Number | AF0603JR-07330KL |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance | 330 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | AF0603JR-07330KL |
QY Components have the best price for AF0603JR-07330KL, we only sell genuine parts.
If you would like to buy AF0603JR-07330KL, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for AF0603JR-07330KL, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Yageo all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of Yageo and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as AF1206FR-07470RL, AF1206FR-07475KL, AF1206FR-07475RL, AF1206FR-0747K5L, AF1206FR-0747KL, AF1206FR-07499KL, AF1206FR-0749R9L, AF1206FR-074K32L, AF1206FR-074K7L, AF1206FR-07510KL ERJ-P14F7152U, ERJ-P14F1401U, ERJ-P14F7150U, KRL1632E-M-R150-F-T5, CPF-A-0603B330RE, RMCP2010FT10R0, RPC2010JT33R0, RPC2010JT10R0, ERJ-6BSJR16V, ERJ-6BSJR11V.
Buy Yageo AF0603JR-07330KL with us, save your time and money.