| Manufacturer Part Number | AF1210FR-0713RL |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 469277 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | AF1210FR-0713RL.pdf |
| Part Number | AF1210FR-0713RL |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance | 13 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | AF1210FR-0713RL |
QY Components have the best price for AF1210FR-0713RL, we only sell genuine parts.
If you would like to buy AF1210FR-0713RL, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for AF1210FR-0713RL, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Yageo all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of Yageo and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as MMF204FRE8R06, MMF204FRE8R2, MMF204FRE8R25, MMF204FRE8R45, MMF204FRE8R66, MMF204FRE8R87, MMF204FRE9R09, MMF204FRE9R1, MMF204FRE9R31, MMF204FRE9R53 RMCF0201FT51R0, RMCF1206FT33K0, RC1206JR-07430RL, RC1005F71R5CS, RMCF0402FT14K3, CRCW12066K20FKEA, ERJ-8GEYJ914V, RC0201FR-0724K3L, RMCF0603FT2K43, ESR10EZPJ1R5.
Buy Yageo AF1210FR-0713RL with us, save your time and money.