| Manufacturer Part Number | AF1210FR-0784R5L |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 467324 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | AF1210FR-0784R5L.pdf |
| Part Number | AF1210FR-0784R5L |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance | 84.5 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | AF1210FR-0784R5L |
QY Components have the best price for AF1210FR-0784R5L, we only sell genuine parts.
If you would like to buy AF1210FR-0784R5L, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for AF1210FR-0784R5L, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Yageo all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of Yageo and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as RT0805DRE0733R2L, RT0805DRE07340KL, RT0805DRE07340RL, RT0805DRE07348KL, RT0805DRE0734K8L, RT0805DRE0734KL, RT0805DRE0734R8L, RT0805DRE0734RL, RT0805DRE07357RL, RT0805DRE0735K7L M55342K12B100ERS3, WSC45271R000FEA, RCP0603W100RGEB, TL3AR082FTDG, RN73C2A953RBTG, RN73C2A806RBTG, RN73C2A1K15BTG, RN73C2A619RBTG, RN73C2A30K9BTG, RN73C2A34K8BTG.
Buy Yageo AF1210FR-0784R5L with us, save your time and money.