| Manufacturer Part Number | ANT-2.4-CW-RCT-SS |
|---|---|
| Manufacturer | Linx Technologies Inc. |
| Product Category | RF Antennas |
| Available Quantity | 135720 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | ANT-2.4-CW-RCT-SS.pdf |
| Part Number | ANT-2.4-CW-RCT-SS |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.9 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2.2dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 4.449" (113.00mm) |
| Applications | Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | ANT-2.4-CW-RCT-SS |
QY Components have the best price for ANT-2.4-CW-RCT-SS, we only sell genuine parts.
If you would like to buy ANT-2.4-CW-RCT-SS, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for ANT-2.4-CW-RCT-SS, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Linx Technologies Inc. all series RF Antennas components. You can also buy other parts of Linx Technologies Inc. and RF Antennas from us. Such as ANT-916-CW-RH, ANT-916-CW-RH-SMA, ANT-916-CW-QW, ANT-2.4-PW-QW-UFL, ANT-2.4-CW-RCS, ANT-433-PW-QW, ANT-868-CW-QW, ANT-868-CW-QW-SMA, ANT-916-CW-RAH, ANT-2.4-CW-QW-RPS ANT-433-CW-HD-SMA, ANT-868-CW-HW, DELTA11C/X/SMAM/S/S/21, GW.15.2113, ANT-433-CW-HW-SMA, ANT-916-PML-UFL, ANT-2.4-PML-UFL, ANT-868-PML-UFL, FXUB65.07.0180C, FXUB68.07.0180C.
Buy Linx Technologies Inc. ANT-2.4-CW-RCT-SS with us, save your time and money.