| Manufacturer Part Number | BXA-503 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corp. |
| Product Category | Inverters |
| Available Quantity | 41480 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | INVERTER 6V INPUT 1200V OUTPUT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | BXA-503.pdf |
| Part Number | BXA-503 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Voltage - Input | 6V |
| Output | 1200V |
| Type | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension | 1.97" L x 0.79" W x 0.51" H (50mm x 20mm x 13mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | BXA-503 |
QY Components have the best price for BXA-503, we only sell genuine parts.
If you would like to buy BXA-503, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for BXA-503, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of JKL Components Corp. all series Inverters components. You can also buy other parts of JKL Components Corp. and Inverters from us. Such as 2918B, BF8/RC, ZCH-200-J, 2967, 2945-6B, 2958-4B, 2948-6G, 2964-8B, ZCH-763-J, ZFS-CNL-8J BXA-601, BXA-24529, CXA-0454, CXA-0538-A, COM-11222, COM-10469, 1349, CXA-K0612-VSL, S-12564, LXMG1627-12-42.
Buy JKL Components Corp. BXA-503 with us, save your time and money.