| Manufacturer Part Number | SDR1045-150M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 26200 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 15UH 2.5A 100 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SDR1045-150M.pdf |
| Part Number | SDR1045-150M |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 15µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 2.5A |
| Current - Saturation | 3A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max |
| Q @ Freq | 26 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 23.7MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SDR1045-150M |
QY Components have the best price for SDR1045-150M, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SDR1045-150M, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SDR1045-150M, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Bourns Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of Bourns Inc. and Fixed Inductors from us. Such as CD214A-T36ALF, CD214A-T40ALF, CD214A-T43ALF, CD214A-T45ALF, CD214A-T48ALF, CD214A-T5.0ALF, CD214A-T51ALF, CD214A-T54ALF, CD214A-T58ALF, CD214A-T6.0ALF VLS2012ET-4R7M, VLS2012ET-R68N, 1239AS-H-1R5M=P2, 1239AS-H-3R3M=P2, 1269AS-H-1R0M=P2, 1239AS-H-6R0M=P2, AISC-0805HQ-15NJ-T, AISC-0805HQ-18NJ-T, AISC-0805HQ-27NJ-T, L02011R8BHSTR\500.
Buy Bourns Inc. SDR1045-150M with us, save your time and money.