| Manufacturer Part Number | SGA-3263 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 37730 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULR 0HZ-5.5GHZ SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-3263.pdf |
| Part Number | SGA-3263 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 5.5GHz |
| P1dB | 10.9dBm |
| Gain | 13.6dB |
| Noise Figure | 3.8dB |
| RF Type | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 2.9 V |
| Current - Supply | 31mA ~ 39mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-3263 |
QY Components have the best price for SGA-3263, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-3263, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-3263, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as STA5063ZSR, RFPA3807TR13, SBB-1089Z, SBW-5089Z, SGA-4363Z, SPA-2118Z, SXB-2089Z, SBA-4086, SBA-4089, SBA-5086 ISL55012IEZ-T7, BGU8L1X, SKY65404-21, SST12LP15B-QVCE, BGU7033,115, BGU8006,115, SKY65611-11, BGU6104,147, BGU6101,147, SST12LN01-QU6E.
Buy RFMD SGA-3263 with us, save your time and money.