| Manufacturer Part Number | SGA-3286 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 32790 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULAR 0HZ-5.5GHZ SOT86 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-3286.pdf |
| Part Number | SGA-3286 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 5.5GHz |
| P1dB | 11.3dBm |
| Gain | 13dB |
| Noise Figure | 3.8dB |
| RF Type | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 2.9 V |
| Current - Supply | 31mA ~ 39mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | SOT-86 |
| Supplier Device Package | SOT-86 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-3286 |
QY Components have the best price for SGA-3286, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-3286, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-3286, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as RDA1005LSR, SPA-2318Z, RFHA1006SR, RF3932, RF3934SR, SGA-8343Z, RF2878SR, SGA-5286Z, SZA-5044Z, RFHA1003SQ HMC1082LP4ETR, HMC441LP3E, HMC1040LP3CETR, HMC3653LP3BE, HMC531LP5ETR, HMC451LP3E, HMC799LP3E, HMC8410LP2FETR, HMC441LP3, HMC564LC4TR.
Buy RFMD SGA-3286 with us, save your time and money.