| Manufacturer Part Number | SMP2-SUWD |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar Inc. |
| Product Category | LED Indication - Discrete |
| Available Quantity | 197130 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SMP2-SUWD.pdf |
| Part Number | SMP2-SUWD |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Color | White, Cool |
| Configuration | - |
| Lens Color | Yellow |
| Lens Transparency | Diffused |
| Millicandela Rating | 2650mcd |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Current - Test | 20mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Features | - |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 2.00mm |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SMP2-SUWD |
QY Components have the best price for SMP2-SUWD, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SMP2-SUWD, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SMP2-SUWD, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Bivar Inc. all series LED Indication - Discrete components. You can also buy other parts of Bivar Inc. and LED Indication - Discrete from us. Such as 3RC5V-S, SM1204UBWC, 3SUGC-F, 3SUOC-F, 3SUOC-S, 3SURC-F, 3UGC-S, 3UOC-F, 3UYC-F, SM1206PGC-IL HLMP-1503-D0002, FY1113F-TR, SML-010DTT86, HSMA-C110, ASMT-CB00, HSMC-C150, 151031VS06000, C503B-RBN-CW0Z0AA1, SML-LX1210SRSGC-TR, C503B-RAS-CZ0C0AA1.
Buy Bivar Inc. SMP2-SUWD with us, save your time and money.