| Manufacturer Part Number | 1614886-2 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity | 92070 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 1614886-2.pdf |
| Part Number | 1614886-2 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Resistance | 10.2 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 1614886-2 |
QY Components have the best price for 1614886-2, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 1614886-2, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 1614886-2, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of TE Connectivity Passive Product all series Chip Resistor - Surface Mount components. You can also buy other parts of TE Connectivity Passive Product and Chip Resistor - Surface Mount from us. Such as TLR2H15DR002FTDG, TLR2H15DR005FTDG, TLR3A20DR00075FTDG, TLR3A20DR005FTDG, TLR3A20DR0065FTDG, TLR3A20DR007FTDG, TLR3A20WR007FTDG, TLR2H15DR001FTDG, TLR2H15DR006FTDG, RQ73C2B12R4BTD ERJ-1GEF3920C, ERJ-1GEF4220C, ERJ-1GEF6980C, ERJ-1GEF8060C, ERJ-1GEF1021C, ERJ-1GEF1071C, ERJ-1GEF1741C, ERJ-1GEF1911C, ERJ-1GEF3161C, ERJ-1GEF3241C.
Buy TE Connectivity Passive Product 1614886-2 with us, save your time and money.