| Manufacturer Part Number | LLST-75 |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 140200 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 75UH 1.19A 180 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | LLST-75.pdf |
| Part Number | LLST-75 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | Nickel Iron |
| Inductance | 75µH |
| Tolerance | ±15% |
| Current Rating | 1.19A |
| Current - Saturation | 800mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 180 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.475" L x 0.420" W (12.07mm x 10.67mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.290" (7.37mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | LLST-75 |
QY Components have the best price for LLST-75, we only sell genuine parts.
If you would like to buy LLST-75, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for LLST-75, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 1210-181K, 1210-221K, 1210-271K, 1210-331K, 1210-391K, 1210-471K, 1210-561K, 1210-681K, 1210-821K, 1210R-120K MHQ0402PSA3N1BT000, MHQ0402PSA3N2BT000, MHQ0402PSA3N3BT000, MHQ0402PSA3N4BT000, MHQ0402PSA3N5BT000, MHQ0402PSA3N6BT000, MHQ0402PSA3N7BT000, MHQ0402PSA3N8BT000, MHQ0402PSA4N0BT000, MHQ0402PSA4N1BT000.
Buy API Delevan Inc. LLST-75 with us, save your time and money.