| Manufacturer Part Number | T1008-R33G |
|---|---|
| Manufacturer | Tamura |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 73580 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 330NH 450MA 450 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | T1008-R33G.pdf |
| Part Number | T1008-R33G |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 330nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating | 450mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 450 mOhm Max |
| Q @ Freq | 40 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 570MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | - |
| Inductance Frequency - Test | 25MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.106" L x 0.098" W (2.70mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.089" (2.25mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | T1008-R33G |
QY Components have the best price for T1008-R33G, we only sell genuine parts.
If you would like to buy T1008-R33G, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for T1008-R33G, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Tamura all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of Tamura and Fixed Inductors from us. Such as T1008-56NG, T1008-68NG, T1008-82NG, T1008-R10G, T1008-R12G, T1008-R15G, T1008-R18G, T1008-R22G, T1008-R27G, T1008-R33G MHQ0402PSA0N3BT000, LQP03TN2N0C02D, MHQ0402PSA2N2BT000, MHQ0402PSA13NHT000, MHQ0402PSA1N5BT000, MHQ0402PSA11NHT000, MHQ0402PSA18NHT000, MHQ0402PSA16NHT000, MHQ0402PSA3N9BT000, MHQ0402PSA0N9BT000.
Buy Tamura T1008-R33G with us, save your time and money.