| Manufacturer Part Number | 28R2000-200 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird-Signal Integrity Products |
| Product Category | Ferrite Cores - Cables and Wiring |
| Available Quantity | 87430 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FERRITE CORE 252 OHM SOLID |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 28R2000-200.pdf |
| Part Number | 28R2000-200 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Flat |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | 252 Ohm @ 100MHz |
| Material | 28 |
| Inner Dimension | 1.600" W x 0.079" H (40.60mm x 2.00mm) |
| Outer Dimension | 2.000" W x 0.480" H (50.80mm x 12.20mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 1.102" (28.00mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 28R2000-200 |
QY Components have the best price for 28R2000-200, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 28R2000-200, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 28R2000-200, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Laird-Signal Integrity Products all series Ferrite Cores - Cables and Wiring components. You can also buy other parts of Laird-Signal Integrity Products and Ferrite Cores - Cables and Wiring from us. Such as CMX1211X132B-10, CMX1211Y801B-10, CMX1211Z321B-10, CMX1211Z601B-10, CMX1211Z181B-10, CMX1211Z680B-10, CMX1616X282B-10, CMX1616Z171B-10, CMX1616Z162B-10, CMX1616Z401B-10 28B0625-100, 74270022, 28R0984-000, 74270032, AB3X2X6W, 28R1141-010, 28B0591-200, 28B0735-000, 28A0392-0A2, 74270061.
Buy Laird-Signal Integrity Products 28R2000-200 with us, save your time and money.