| Manufacturer Part Number | 4232R-101F |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 154660 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 100NH 519MA 450 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 4232R-101F.pdf |
| Part Number | 4232R-101F |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Phenolic |
| Inductance | 100nH |
| Tolerance | ±1% |
| Current Rating | 519mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 450 mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 250MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 25MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 4232R-101F |
QY Components have the best price for 4232R-101F, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 4232R-101F, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 4232R-101F, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of API Delevan Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of API Delevan Inc. and Fixed Inductors from us. Such as 1812R-560M, 1812R-680M, 1812R-820M, 1812R-151K, 1537-07J, 1537-08J, 1537-10J, 1537-12J, 1537-14J, 1537-16J DC780R-184K, 74436410470, PQ3218-3R3-70-T, 1140-101K-RC, 1140-103K-RC, 1140-180K-RC, 1140-102K-RC, 7443640470, 7443640330, PQ3218-6R0-50-T.
Buy API Delevan Inc. 4232R-101F with us, save your time and money.