| Manufacturer Part Number | ACT30BHT-1119 |
|---|---|
| Manufacturer | Active-Semi International Inc. |
| Product Category | PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers |
| Available Quantity | 199970 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC OFFLINE CTRLR PWM TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | ACT30BHT-1119.pdf |
| Part Number | ACT30BHT-1119 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Not For New Designs |
| Output Isolation | Isolated |
| Internal Switch(s) | No |
| Voltage - Breakdown | - |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Start Up | 9.6V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.35 V ~ 18 V |
| Duty Cycle | 75% |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Power (Watts) | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Short Circuit |
| Control Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | ACT30BHT-1119 |
QY Components have the best price for ACT30BHT-1119, we only sell genuine parts.
If you would like to buy ACT30BHT-1119, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for ACT30BHT-1119, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Active-Semi International Inc. all series PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers components. You can also buy other parts of Active-Semi International Inc. and PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers from us. Such as ACT6357NH-T, ACT6359US-T, ACT6360US-T, ACT8945AQJ305-T, ACT8846QM460-T, ACT8892Q4I185-T, ACT8946AQJ203-T, ACT8846QM468-T, ACT8846QM468-T15, ACT8931AQJ633-T LNK305DG, TNY266PG, TNY277PG, LNK306GN, TNY264PG, TOP244GN-TL, LNK626PG, FSL176MRTUDTU, ICE3BR1765JXKLA1, TNY255PN.
Buy Active-Semi International Inc. ACT30BHT-1119 with us, save your time and money.