| Manufacturer Part Number | ANT-DB1-HDP-RPS |
|---|---|
| Manufacturer | Linx Technologies Inc. |
| Product Category | RF Antennas |
| Available Quantity | 107050 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RF ANT 892MHZ/1.85GHZ FLAT BAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | ANT-DB1-HDP-RPS.pdf |
| Part Number | ANT-DB1-HDP-RPS |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 892MHz, 1.85GHz, 2.45GHz |
| Frequency Range | 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 2.401GHz ~ 2.483GHz |
| Antenna Type | Flat Bar |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 1.5, 1.9, 1.9 |
| Return Loss | - |
| Gain | 0.2dBi, -3.3dBi, 0dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Cable (3M) - RP-SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.476" (12.10mm) |
| Applications | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | ANT-DB1-HDP-RPS |
QY Components have the best price for ANT-DB1-HDP-RPS, we only sell genuine parts.
If you would like to buy ANT-DB1-HDP-RPS, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for ANT-DB1-HDP-RPS, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Linx Technologies Inc. all series RF Antennas components. You can also buy other parts of Linx Technologies Inc. and RF Antennas from us. Such as OTX-ACC-KIT-HH-GRY, ANT-MAG-B66-RPS, MDEV-PROTO, MDEV-DEMO-RC-B, CON-SOC-EVM, BBA-519-A, BBA-322-A, ANT-916-HETH, ANT-433-HETH, ANT-2.4-USP TRA6927M3PWN-001, TRA24003P, TRA821/18503P, TRA6927M3PBN-001, A09-Y8NF, A.41.A.301111, 1002857, MA208.A.AB.001, 33-3040-01-01, A09-Y11NF.
Buy Linx Technologies Inc. ANT-DB1-HDP-RPS with us, save your time and money.