| Manufacturer Part Number | CAY06-150J2AS |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Product Category | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity | 137960 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | RES ARR 2 RES 15 OHM 0302 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | CAY06-150J2AS.pdf |
| Part Number | CAY06-150J2AS |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Circuit Type | Isolated |
| Resistance (Ohms) | 15 |
| Tolerance | ±5% |
| Number of Resistors | 2 |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Number of Pins | 4 |
| Power Per Element | 31mW |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package | 0302 |
| Size / Dimension | 0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | CAY06-150J2AS |
QY Components have the best price for CAY06-150J2AS, we only sell genuine parts.
If you would like to buy CAY06-150J2AS, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for CAY06-150J2AS, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Bourns Inc. all series Resistor Networks, Arrays components. You can also buy other parts of Bourns Inc. and Resistor Networks, Arrays from us. Such as SMLJ13CA-Q, SMLJ14CA-Q, SMLJ15CA-Q, SMLJ16CA-Q, SMLJ17CA-Q, SMLJ18CA-Q, SMLJ20CA-Q, SMLJ22CA-Q, SMLJ28CA-Q, SMLJ30CA-Q SOMC1603390RGEA, SOMC1603330RGEA, SOMC160347R0GEA, SOMC160322R0GEA, SOMC160110K0JEA, SOMC16035K60GEA, SOMC160333R0GEA, SOMC160120K0GEA, SOMC160312K0GEA, SOMC1603470RGEA.
Buy Bourns Inc. CAY06-150J2AS with us, save your time and money.