| Manufacturer Part Number | CM201212-R15KL |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 51850 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 150NH 230MA 1.47 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | CM201212-R15KL.pdf |
| Part Number | CM201212-R15KL |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Polymer |
| Inductance | 150nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 230mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.47 Ohm Max |
| Q @ Freq | 10 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test | 25.2MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.058" (1.47mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | CM201212-R15KL |
QY Components have the best price for CM201212-R15KL, we only sell genuine parts.
If you would like to buy CM201212-R15KL, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for CM201212-R15KL, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Bourns Inc. all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of Bourns Inc. and Fixed Inductors from us. Such as CRL2512-JW-1R00ELF, CRL2512-JW-2R40ELF, CHF2010CNP500LXE, CHF3523CNT500LW, CHF3725CNP500LXE, PWR220-2SA3R92F, PWR220-4SA3R30F, PWR220-4SAR002J, PWR220-4SAR003F, PWR220-4SAR010J IM06SJ5R6K, IM06SJ8R2J, IM06SJR33K, IM06SJR56J, IM06SK102J, IM06SS100K, IM06SS102J, IM06SS102K, IM06SS1R8K, IM06SS220K.
Buy Bourns Inc. CM201212-R15KL with us, save your time and money.