| Manufacturer Part Number | PUSB3F4-TBR |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | TVS - Diodes |
| Available Quantity | 85020 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | TVS DIODE 5.5V 8V 10XSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | PUSB3F4-TBR.pdf |
| Part Number | PUSB3F4-TBR |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 8V (Typ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Power - Peak Pulse | - |
| Power Line Protection | Yes |
| Applications | HDMI |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-XFDFN |
| Supplier Device Package | 10-XSON (2.5x1) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | PUSB3F4-TBR |
QY Components have the best price for PUSB3F4-TBR, we only sell genuine parts.
If you would like to buy PUSB3F4-TBR, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for PUSB3F4-TBR, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of NXP USA Inc. all series TVS - Diodes components. You can also buy other parts of NXP USA Inc. and TVS - Diodes from us. Such as MC40XS6500BEK, MC10XS3412CHFK, MC10XS3412JHFK, MCZ33999EK, MC34984CHFKR2, MC07XS6517BEKR2, MC10XS4200FKR2, MC10XS3535DHFK, MC10XS3535JHFK, MC33981BHFKR2 MPLAD6.5KP75A, MPLAD6.5KP75AE3, MPLAD6.5KP75CA, MPLAD6.5KP75CAE3, MPLAD6.5KP78A, MPLAD6.5KP78AE3, MPLAD6.5KP78CA, MPLAD6.5KP78CAE3, MPLAD6.5KP85A, MPLAD6.5KP85AE3.
Buy NXP USA Inc. PUSB3F4-TBR with us, save your time and money.