| Manufacturer Part Number | SGA-5263 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 473226 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC RF AMP GP 0HZ-4.5GHZ SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-5263.pdf |
| Part Number | SGA-5263 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 4.5GHz |
| P1dB | 15dBm |
| Gain | 12.6dB |
| Noise Figure | 4dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3.4V |
| Current - Supply | 54mA ~ 66mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-5263 |
QY Components have the best price for SGA-5263, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-5263, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-5263, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as CGA-0116, CGA-3318, CGA-3318Z, CGA-6618, SGA-5289Z, SGA-5386Z, SBA-5089Z, SBB-5089Z, SBA-4086Z, STA-6033Z MAX2232EEE+, HMC480ST89E, HMC374E, AD8350ARMZ15, HMC452ST89ETR, HMC454ST89E, HMC385LP4E, HMC452ST89E, HMC373LP3E, MAX2092ETP+.
Buy RFMD SGA-5263 with us, save your time and money.