| Manufacturer Part Number | SGA-5489 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 165930 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULAR 0HZ-4GHZ SOT89-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-5489.pdf |
| Part Number | SGA-5489 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 4GHz |
| P1dB | 17.9dBm |
| Gain | 17.9dB |
| Noise Figure | 2.4dB |
| RF Type | Cellular, PCS, GSM, UMTS |
| Voltage - Supply | 3.1 V ~ 4.1 V |
| Current - Supply | 54mA ~ 66mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-5489 |
QY Components have the best price for SGA-5489, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-5489, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-5489, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as CGA-0116, CGA-3318, CGA-3318Z, CGA-6618, SGA-5289Z, SGA-5386Z, SBA-5089Z, SBB-5089Z, SBA-4086Z, STA-6033Z SE5004L-R, SST13LP05-MLCF, STA-6033Z, SKY67021-396LF, MAAM-011185-TR1000, MGA-13316-BLKG, BGA3023Y, MAAM-009560-TR3000, MAAM-010617-TR3000, T0905-TSPH.
Buy RFMD SGA-5489 with us, save your time and money.