| Manufacturer Part Number | SGA-0163 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 157050 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULR 0HZ-4.5GHZ SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-0163.pdf |
| Part Number | SGA-0163 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 4.5GHz |
| P1dB | -1.8dBm |
| Gain | 12dB |
| Noise Figure | 4.6dB |
| RF Type | Cellular, PCS, GSM, UMTS |
| Voltage - Supply | 2.1V |
| Current - Supply | 6mA ~ 10mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-0163 |
QY Components have the best price for SGA-0163, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-0163, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-0163, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as RF3934SR, SGA-8343Z, RF2878SR, SGA-5286Z, SZA-5044Z, RFHA1003SQ, SGA-4463Z, SGA-5389Z, STA5063ZSR, RFPA3807TR13 NJG1157PCD-TE1, MAAL-007304-TR3000, SE2433T-R, MAAL-010704-TR3000, SKY65017-70LF, SKY65015-70LF, SE5003L-R, SKY65162-70LF, SKY65111-348LF, ADL5545ARKZ-R7.
Buy RFMD SGA-0163 with us, save your time and money.