| Manufacturer Part Number | SGA-6589 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 100040 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULAR 0HZ-3.5GHZ SOT89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-6589.pdf |
| Part Number | SGA-6589 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 3.5GHz |
| P1dB | 19dBm |
| Gain | 20dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | Cellular, PCS, GSM, UMTS |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.3 V |
| Current - Supply | 72mA ~ 88mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-6589 |
QY Components have the best price for SGA-6589, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-6589, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-6589, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as SDM-08120, SDM-09060-B1F, SDM-09120, SGA-0163, SGA-0163Z, SGA-0363, SGA-1163, SGA-1163Z, SGA-1263, SGA-1263Z SKY66189-11, SKY66184-11, XP1042-QT-0G0T, SKY65385-11, SKY65387-11, AD8351SCPZ-EP-R7, SKY66293-21, HMC356LP3ETR, ADL5243ACPZ-R7, HMC717ALP3ETR.
Buy RFMD SGA-6589 with us, save your time and money.