| Manufacturer Part Number | SGA-4563 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 156790 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULR 0HZ-2.5GHZ SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-4563.pdf |
| Part Number | SGA-4563 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 2.5GHz |
| P1dB | 12.8dBm |
| Gain | 20.2dB |
| Noise Figure | 2.4dB |
| RF Type | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Voltage - Supply | 3.6V |
| Current - Supply | 41mA ~ 49mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-4563 |
QY Components have the best price for SGA-4563, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-4563, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-4563, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as SDM-08060-B1F, SDM-08120, SDM-09060-B1F, SDM-09120, SGA-0163, SGA-0163Z, SGA-0363, SGA-1163, SGA-1163Z, SGA-1263 MMZ25332BT1, MAX2265EUE+, AD8350ARMZ20, SKY65388-11, HMC376LP3E, F1423NBGI, F1200NBGI, HMC618ALP3E, F1241NBGI, F0552NLGI.
Buy RFMD SGA-4563 with us, save your time and money.