| Manufacturer Part Number | SGA-6489 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 116680 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULAR 0HZ-3.5GHZ SOT89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-6489.pdf |
| Part Number | SGA-6489 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 3.5GHz |
| P1dB | 18.7dBm |
| Gain | 17.5dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | Cellular, PCS, GSM, UMTS |
| Voltage - Supply | 4.7 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 67mA ~ 83mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-6489 |
QY Components have the best price for SGA-6489, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-6489, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-6489, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as SGA-2163, SGA-2186, SGA-2263, SGA-2286, SGA-2363, SGA-2386, SGA-2463, SGA-2486, SGA-3263, SGA-3286 HMC-ALH444, HMC342-SX, HMC460, HMC-ALH435-SX, HMC998APM5E, BPC2425M7X60Z, HMC8401-SX, CMPA5585030F, BGA2867,115, BGU8H1X.
Buy RFMD SGA-6489 with us, save your time and money.