| Manufacturer Part Number | SGL-0263 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 33070 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP GPS 1.4GHZ-2.5GHZ SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGL-0263.pdf |
| Part Number | SGL-0263 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.4GHz ~ 2.5GHz |
| P1dB | 3.5dBm ~ 5.5dBm |
| Gain | 12.1dB ~ 14.7dB |
| Noise Figure | 1.3dB ~ 1.7dB |
| RF Type | GPS, RFiD |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 4 V |
| Current - Supply | 9mA ~ 15mA |
| Test Frequency | 2.1GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGL-0263 |
QY Components have the best price for SGL-0263, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGL-0263, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGL-0263, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as SBB-5089Z, SBA-4086Z, STA-6033Z, SZA-2044Z, SZA-6044Z, SZA-3044Z, RFDA0016TR7, RFPA3800TR7, RDA1005LSR, SPA-2318Z RFX242, RFX240, SST12LP14-QVCE, ZAMP001H6TA, SST12LP15A-QVCE, BGU8103X, AWL5911P8, BGA7027,115, BGA7027,135, NJG1105F-TE1.
Buy RFMD SGL-0263 with us, save your time and money.