| Manufacturer Part Number | 303JG1F-R0 |
|---|---|
| Manufacturer | US Sensor/Littelfuse Inc |
| Product Category | Temperature Sensors - NTC Thermistors |
| Available Quantity | 16010 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | THERMISTOR NTC 30KOHM 3892K DO35 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | 303JG1F-R0.pdf |
| Part Number | 303JG1F-R0 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 30k |
| Resistance Tolerance | ±1% |
| B Value Tolerance | - |
| B0/50 | 3892K |
| B25/50 | - |
| B25/75 | - |
| B25/85 | - |
| B25/100 | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 300°C |
| Power - Max | - |
| Length - Lead Wire | 1.00" (25.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | 303JG1F-R0 |
QY Components have the best price for 303JG1F-R0, we only sell genuine parts.
If you would like to buy 303JG1F-R0, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for 303JG1F-R0, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of US Sensor/Littelfuse Inc all series Temperature Sensors - NTC Thermistors components. You can also buy other parts of US Sensor/Littelfuse Inc and Temperature Sensors - NTC Thermistors from us. Such as PT303J2, PT222J2, PS303J2, KS502J2, GP104L8F, PR503J2, USP12840, 503JG1K, 104RG1J, 103JG1G B57401V2103J062, NTCS0805E3472FMT, NTCS0603E3153FMT, NTHS1206N02N1002KF, NTHS0805N01N3302JE, B57452V5103J062, NTHS1206N17N1003JE, NTHS1206N02N5001JE, NTHS1206N10N2002JE, NTHS1206N11N2202JE.
Buy US Sensor/Littelfuse Inc 303JG1F-R0 with us, save your time and money.