| Manufacturer Part Number | CH-25 |
|---|---|
| Manufacturer | Signal Transformer |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Available Quantity | 61450 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | FIXED IND 5MH 25A 25 MOHM CHASS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | CH-25.pdf |
| Part Number | CH-25 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 5mH |
| Tolerance | - |
| Current Rating | 25A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 25 mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | - |
| Inductance Frequency - Test | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 5.252" L x 4.752" W (133.40mm x 120.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 4.437" (112.70mm) |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | CH-25 |
QY Components have the best price for CH-25, we only sell genuine parts.
If you would like to buy CH-25, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for CH-25, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Signal Transformer all series Fixed Inductors components. You can also buy other parts of Signal Transformer and Fixed Inductors from us. Such as 2JS 300-R, 2JS 400-R, 2JS 3-R, 2JS 5-R, 2JS 1-R, 2JS 2.5-R, 2JS 2-R, 2JS 1.25-R, C2Q 3.5, 5MT 600-R IM02BHR82K, IM02BHR91J, IM02EB100F, IM02EB100J, IM02EB120K, IM02EB121K, IM02EB151K, IM02EB180K, IM02EB181K, IM02EB1R2J.
Buy Signal Transformer CH-25 with us, save your time and money.