| Manufacturer Part Number | SGA-4186 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Available Quantity | 51290 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | IC AMP CELLULAR 0HZ-5GHZ SOT86 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | SGA-4186.pdf |
| Part Number | SGA-4186 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 5GHz |
| P1dB | 12.4dBm |
| Gain | 9.2dB |
| Noise Figure | 5dB |
| RF Type | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Voltage - Supply | 2.9 V ~ 3.5 V |
| Current - Supply | 41mA ~ 49mA |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Package / Case | SOT-86 |
| Supplier Device Package | SOT-86 |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | SGA-4186 |
QY Components have the best price for SGA-4186, we only sell genuine parts.
If you would like to buy SGA-4186, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for SGA-4186, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of RFMD all series RF Amplifiers components. You can also buy other parts of RFMD and RF Amplifiers from us. Such as CGA-0116, CGA-3318, CGA-3318Z, CGA-6618, SGA-5289Z, SGA-5386Z, SBA-5089Z, SBB-5089Z, SBA-4086Z, STA-6033Z MAX2679ENS+T, BGA612H6327XTSA1, BGA616H6327XTSA1, NJG1159PHH-TE1, BGA614H6327XTSA1, AD8354ACPZ-REEL7, SE5005L-R, MAX2611EUS+T, MAALSS0042TR-3000, TRF37D73IDSGT.
Buy RFMD SGA-4186 with us, save your time and money.