| Manufacturer Part Number | CB181P-135 |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Product Category | Circuit Breakers |
| Available Quantity | 91930 Pieces |
| Unit Price | Quote by Email ([email protected]) |
| Description | CIR BRKR 135A 30VDC AUTO RESET |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle) | In Production |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Date Code (D/C) | New |
| Datasheet Download | CB181P-135.pdf |
| Part Number | CB181P-135 |
|---|---|
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused, Original Sealed |
| Part Status | Active |
| Breaker Type | - |
| Current Rating | 135A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Number of Poles | 1 |
| Actuator Type | Automatic Reset |
| Illumination | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | - |
| Weight | 0.001 KG |
| Application | Email for details |
| Replacement Part | CB181P-135 |
QY Components have the best price for CB181P-135, we only sell genuine parts.
If you would like to buy CB181P-135, you can submit a request for quotation, or send an email to us, we will send you the quotation within 12 hours. After the quotation, you can place your order for CB181P-135, we will send you our invoice and ship to you to any country.
Our Email: [email protected]
QY components is a stocking distriutor of Eaton all series Circuit Breakers components. You can also buy other parts of Eaton and Circuit Breakers from us. Such as ESD10, ESD2, ESD4, ESD6, F03B250V1-10A, F03B250V1-8A, BK/JJS-30, 16D16, 20D16, 25D16 3120-F311-P7T1-W01D-12A, 3120-F311-P7T1-W02D-12A, 3120-F311-P7T1-W01D-3A, 3120-F311-P7T1-W01D-7A, 3120-F311-P7T1-W01F-20A, 3120-F311-P7T1-W01L-10A, 3120-F311-P7T1-W01L-15A, 3120-F311-P7T1-W01L-5A, 3120-F311-P7T1-W01X-16A, 3120-F311-P7T1-W01X-3A.
Buy Eaton CB181P-135 with us, save your time and money.